Rozpoczęcie realizacji projektu badawczego w ramach Programu Gekon!

 

obr gekon

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że Ośrodek Badawczo Rozwojowy NEMO Sp. z o.o. z siedzibą w Zielonej Górze rozpoczęła realizację projektu pt.: „Nowatorska produkcja energii w biogazowni poprzez utylizację pomiotu drobiowego z zamianą substratu roślinnego na algi”, dofinansowanego w ramach Programu Gekon – Generator Koncepcji Ekologicznych.

Celem projektu jest wypracowanie innowacyjnej technologii produkcji energii z pomiotu kurzego i ko-substratów w biogazowi rolniczej. Szczegółowymi celami projektu jest zdobycie wiedzy na temat: wykorzystania pomiotu w biogazowniach, zastosowania odpadów szklarniowych, podłoża popieczarkowego i in. rolniczych jako tanich ko-substratów, możliwości zastosowania alg jako biopaliwa III generacji.

Efektem badań będzie przygotowanie wytycznych technologicznych fermentacji obornika kurzego i ko-substratów.

Wartość przedsięwzięcia                                   2,72 mln PLN

Dotacja NFOŚiGW                                             0,92 mln PLN

Dotacja NCBiR                                                    1,26 mln PLN

Okres realizacji projektu 01.02.2015 r. – 31.01.2016r.

Zapraszamy do zakładki: przetargi/zapytania ofertowe, aby zapoznać się ze szczegółami postępowań ogłaszanych w ramach projektu.

0 komentarze

Dodaj Komentarz

Chcesz przystąpić do dyskusji?
Zapraszamy do komentowania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>